U19 Nationell
Grundspel,
Säsongen 2023/24
# | Lag | M | V | O | F | D | P |
1 | Villa-Lidköping Bandyklubb | 18 | 14 | 0 | 4 | 115 - 73 | 28 |
2 | Sandvikens AIK Bandyklubb | 18 | 11 | 3 | 4 | 96 - 61 | 25 |
3 | Tellus Bandy 19 | 18 | 10 | 2 | 6 | 79 - 79 | 22 |
4 | Edsbyns IF Bandyförening | 18 | 8 | 4 | 6 | 101 - 73 | 20 |
5 | IK Sirius BK | 18 | 10 | 0 | 8 | 101 - 77 | 20 |
6 | Nässjö IF P19 | 18 | 8 | 3 | 7 | 64 - 67 | 19 |
7 | Vetlanda Bandyklubb | 18 | 7 | 4 | 7 | 92 - 86 | 18 |
8 | IFK Rättvik Bandyklubb | 18 | 7 | 3 | 8 | 82 - 95 | 17 |
9 | IFK Vänersborg | 18 | 2 | 3 | 13 | 54 - 102 | 7 |
10 | Västerås bandy | 18 | 1 | 2 | 15 | 50 - 121 | 4 |
Datum | Lag 1 | Resultat | Lag 2 | |
februari 2024 | ||||
sön 25/2
kl. 13:00
|
IFK Rättvik Bandyklubb |
3-4
|
Tellus Bandy 19 | |
Arena:
Rättvik Arena |
||||
sön 25/2
kl. 16:00
|
Villa-Lidköping Bandyklubb |
8-5
|
Nässjö IF P19 | |
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena |
||||
sön 25/2
kl. 15:00
|
Edsbyns IF Bandyförening |
9-4
|
Västerås bandy | |
Arena:
Svenska Fönster Arena |
||||
sön 25/2
kl. 13:45
|
IK Sirius BK |
1-4
|
Sandvikens AIK Bandyklubb | |
Arena:
Recoverhallen |
||||
lör 24/2
kl. 19:15
|
IFK Vänersborg |
3-5
|
Vetlanda Bandyklubb | |
Arena:
Arena Vänersborg |
||||
sön 18/2
kl. 13:00
|
Nässjö IF P19 |
3-3
|
Vetlanda Bandyklubb | |
Arena:
Stinsen Arena |
||||
sön 18/2
kl. 10:15
|
IFK Vänersborg |
3-9
|
Edsbyns IF Bandyförening | |
Arena:
Arena Vänersborg |
||||
sön 18/2
kl. 14:00
|
Sandvikens AIK Bandyklubb |
6-2
|
Tellus Bandy 19 | |
Arena:
Göransson Arena |
||||
sön 18/2
kl. 11:40
|
Västerås bandy |
6-5
|
IFK Rättvik Bandyklubb | |
Arena:
ABB Arena Syd |
||||
sön 18/2
kl. 11:00
|
Villa-Lidköping Bandyklubb |
11-2
|
IK Sirius BK | |
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena |
||||
lör 17/2
kl. 15:30
|
Västerås bandy |
2-7
|
Tellus Bandy 19 | |
Arena:
ABB Arena Syd |
||||
lör 17/2
kl. 18:30
|
IFK Vänersborg |
1-14
|
IK Sirius BK | |
Arena:
Arena Vänersborg |
||||
lör 17/2
kl. 16:30
|
Villa-Lidköping Bandyklubb |
7-6
|
Edsbyns IF Bandyförening | |
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena |
||||
ons 14/2
kl. 19:00
|
Sandvikens AIK Bandyklubb |
4-4
|
IFK Rättvik Bandyklubb | |
Arena:
Göransson Arena |
||||
sön 11/2
kl. 14:30
|
Edsbyns IF Bandyförening |
7-2
|
IK Sirius BK | |
Arena:
Svenska Fönster Arena |
||||
sön 11/2
kl. 14:30
|
Vetlanda Bandyklubb |
11-2
|
Västerås bandy | |
Arena:
Hydro Arena |
||||
sön 11/2
kl. 12:30
|
IFK Vänersborg |
1-4
|
Nässjö IF P19 | |
Arena:
Arena Vänersborg |
||||
sön 11/2
kl. 14:00
|
Tellus Bandy 19 |
5-5
|
Sandvikens AIK Bandyklubb | |
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall |
||||
lör 10/2
kl. 14:00
|
IFK Rättvik Bandyklubb |
5-8
|
Villa-Lidköping Bandyklubb | |
Arena:
Rättvik Arena |
||||
sön 4/2
kl. 11:00
|
Vetlanda Bandyklubb |
5-5
|
IFK Rättvik Bandyklubb | |
Arena:
Hydro Arena |
||||
sön 4/2
kl. 10:15
|
IFK Vänersborg |
6-7
|
Sandvikens AIK Bandyklubb | |
Arena:
Arena Vänersborg |
||||
sön 4/2
kl. 13:30
|
Villa-Lidköping Bandyklubb |
9-3
|
Tellus Bandy 19 | |
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena |
||||
sön 4/2
kl. 10:30
|
Nässjö IF P19 |
5-5
|
Edsbyns IF Bandyförening | |
Arena:
Stinsen Arena |
||||
sön 4/2
kl. 16:00
|
Västerås bandy |
2-12
|
IK Sirius BK | |
Arena:
ABB Arena Syd |
||||
lör 3/2
kl. 17:15
|
IFK Vänersborg |
4-5
|
Tellus Bandy 19 | |
Arena:
Arena Vänersborg |
||||
lör 3/2
kl. 15:30
|
Vetlanda Bandyklubb |
5-5
|
Edsbyns IF Bandyförening | |
Arena:
Hydro Arena |
||||
lör 3/2
kl. 17:00
|
Nässjö IF P19 |
4-5
|
IFK Rättvik Bandyklubb | |
Arena:
Stinsen Arena |
||||
lör 3/2
kl. 18:30
|
Villa-Lidköping Bandyklubb |
1-5
|
Sandvikens AIK Bandyklubb | |
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena |
||||
tors 1/2
kl. 19:30
|
Sandvikens AIK Bandyklubb |
1-2
|
IK Sirius BK | |
Arena:
Göransson Arena |
||||
januari 2024 | ||||
sön 28/1
kl. 16:30
|
Villa-Lidköping Bandyklubb |
4-1
|
IFK Vänersborg | |
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena |
||||
sön 28/1
kl. 14:00
|
Tellus Bandy 19 |
2-1
|
Nässjö IF P19 | |
Arena:
Gubbängens IP Uteplan |
||||
sön 28/1
kl. 16:00
|
Västerås bandy |
1-7
|
Vetlanda Bandyklubb | |
Arena:
ABB Arena Syd |
||||
lör 27/1
kl. 18:00
|
Tellus Bandy 19 |
6-1
|
Edsbyns IF Bandyförening | |
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall |
||||
tors 25/1
kl. 19:00
|
IFK Rättvik Bandyklubb |
2-2
|
Edsbyns IF Bandyförening | |
Arena:
Rättvik Arena |
||||
sön 14/1
kl. 14:00
|
Nässjö IF P19 |
3-6
|
IK Sirius BK | |
Arena:
Stinsen Arena |
||||
sön 14/1
kl. 14:00
|
Vetlanda Bandyklubb |
4-5
|
Tellus Bandy 19 | |
Arena:
Hydro Arena |
||||
sön 14/1
kl. 14:30
|
Sandvikens AIK Bandyklubb |
5-3
|
Villa-Lidköping Bandyklubb | |
Arena:
Göransson Arena |
||||
sön 14/1
kl. 10:00
|
Edsbyns IF Bandyförening |
5-5
|
IFK Vänersborg | |
Arena:
Svenska Fönster Arena |
||||
sön 14/1
kl. 14:00
|
IFK Rättvik Bandyklubb |
9-4
|
Västerås bandy | |
Arena:
Rättvik Arena |
||||
lör 13/1
kl. 17:00
|
Edsbyns IF Bandyförening |
6-7
|
Villa-Lidköping Bandyklubb | |
Arena:
Svenska Fönster Arena |
||||
lör 13/1
kl. 18:30
|
Vetlanda Bandyklubb |
5-4
|
IK Sirius BK | |
Arena:
Hydro Arena |
||||
lör 13/1
kl. 18:30
|
IFK Rättvik Bandyklubb |
10-4
|
IFK Vänersborg | |
Arena:
Rättvik Arena |
||||
lör 13/1
kl. 17:00
|
Nässjö IF P19 |
5-5
|
Tellus Bandy 19 | |
Arena:
Stinsen Arena |
||||
fre 12/1
kl. 19:20
|
Västerås bandy |
3-5
|
Sandvikens AIK Bandyklubb | |
Arena:
ABB Arena Syd |
||||
sön 7/1
kl. 14:00
|
Västerås bandy |
1-8
|
Edsbyns IF Bandyförening | |
Arena:
ABB Arena Syd |
||||
december 2023 | ||||
tis 19/12
kl. 19:30
|
Sandvikens AIK Bandyklubb |
4-3
|
Edsbyns IF Bandyförening | |
Arena:
Göransson Arena |
||||
sön 17/12
kl. 14:00
|
Tellus Bandy 19 |
6-8
|
Vetlanda Bandyklubb | |
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall |
||||
sön 17/12
kl. 16:00
|
Västerås bandy |
3-4
|
Nässjö IF P19 | |
Arena:
ABB Arena Syd |
||||
sön 17/12
kl. 15:00
|
IFK Vänersborg |
2-7
|
Villa-Lidköping Bandyklubb | |
Arena:
Arena Vänersborg |
||||
sön 17/12
kl. 13:45
|
IK Sirius BK |
3-6
|
IFK Rättvik Bandyklubb | |
Arena:
Recoverhallen |
||||
fre 15/12
kl. 19:30
|
Vetlanda Bandyklubb |
4-2
|
Nässjö IF P19 | |
Arena:
Hydro Arena |
||||
fre 15/12
kl. 20:00
|
IK Sirius BK |
6-2
|
Västerås bandy | |
Arena:
Recoverhallen |
||||
sön 10/12
kl. 13:00
|
Nässjö IF P19 |
3-0
|
Sandvikens AIK Bandyklubb | |
Arena:
Stinsen Arena |
||||
sön 10/12
kl. 16:00
|
Edsbyns IF Bandyförening |
6-2
|
IFK Rättvik Bandyklubb | |
Arena:
Svenska Fönster Arena |
||||
sön 10/12
kl. 17:00
|
Västerås bandy |
2-5
|
Villa-Lidköping Bandyklubb | |
Arena:
ABB Arena Syd |
||||
sön 10/12
kl. 12:15
|
IK Sirius BK |
8-3
|
Tellus Bandy 19 | |
Arena:
Recoverhallen |
||||
sön 10/12
kl. 18:30
|
Vetlanda Bandyklubb |
3-3
|
IFK Vänersborg | |
Arena:
Hydro Arena |
||||
lör 9/12
kl. 15:40
|
Tellus Bandy 19 |
5-2
|
IFK Rättvik Bandyklubb | |
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall |
||||
lör 9/12
kl. 12:00
|
Nässjö IF P19 |
5-3
|
Villa-Lidköping Bandyklubb | |
Arena:
Stinsen Arena |
||||
lör 9/12
kl. 13:30
|
IK Sirius BK |
3-9
|
Edsbyns IF Bandyförening | |
Arena:
Recoverhallen |
||||
lör 9/12
kl. 19:00
|
Vetlanda Bandyklubb |
4-7
|
Sandvikens AIK Bandyklubb | |
Arena:
Hydro Arena |
||||
lör 9/12
kl. 11:30
|
Västerås bandy |
2-4
|
IFK Vänersborg | |
Arena:
ABB Arena Syd |
||||
november 2023 | ||||
sön 26/11
kl. 14:00
|
Tellus Bandy 19 |
7-2
|
Västerås bandy | |
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall |
||||
sön 26/11
kl. 10:00
|
Edsbyns IF Bandyförening |
3-5
|
Nässjö IF P19 | |
Arena:
Svenska Fönster Arena |
||||
sön 26/11
kl. 12:00
|
IFK Rättvik Bandyklubb |
8-6
|
Vetlanda Bandyklubb | |
Arena:
Rättvik Arena |
||||
sön 26/11
kl. 11:00
|
Sandvikens AIK Bandyklubb |
7-3
|
IFK Vänersborg | |
Arena:
Göransson Arena |
||||
sön 26/11
kl. 11:30
|
IK Sirius BK |
8-4
|
Villa-Lidköping Bandyklubb | |
Arena:
Recoverhallen |
||||
lör 25/11
kl. 15:40
|
Tellus Bandy 19 |
2-4
|
Villa-Lidköping Bandyklubb | |
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall |
||||
lör 25/11
kl. 14:30
|
IFK Rättvik Bandyklubb |
6-3
|
Nässjö IF P19 | |
Arena:
Rättvik Arena |
||||
lör 25/11
kl. 15:30
|
Edsbyns IF Bandyförening |
3-2
|
Vetlanda Bandyklubb | |
Arena:
Svenska Fönster Arena |
||||
lör 25/11
kl. 14:45
|
IK Sirius BK |
4-2
|
IFK Vänersborg | |
Arena:
Studenternas IP |
||||
ons 22/11
kl. 19:00
|
Sandvikens AIK Bandyklubb |
4-4
|
Västerås bandy | |
Arena:
Göransson Arena |
||||
sön 19/11
kl. 13:30
|
Vetlanda Bandyklubb |
3-6
|
Villa-Lidköping Bandyklubb | |
Arena:
Hydro Arena |
||||
sön 19/11
kl. 19:20
|
Tellus Bandy 19 |
1-8
|
IK Sirius BK | |
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall |
||||
sön 19/11
kl. 17:00
|
Nässjö IF P19 |
3-1
|
IFK Vänersborg | |
Arena:
Stinsen Arena |
||||
tors 16/11
kl. 19:30
|
IFK Rättvik Bandyklubb |
0-15
|
Sandvikens AIK Bandyklubb | |
Arena:
Rättvik Arena |
||||
sön 12/11
kl. 16:00
|
Villa-Lidköping Bandyklubb |
10-5
|
Västerås bandy | |
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena |
||||
sön 12/11
kl. 13:30
|
Sandvikens AIK Bandyklubb |
4-6
|
Vetlanda Bandyklubb | |
Arena:
Göransson Arena |
||||
sön 12/11
kl. 15:00
|
Edsbyns IF Bandyförening |
3-4
|
Tellus Bandy 19 | |
Arena:
Svenska Fönster Arena |
||||
sön 12/11
kl. 11:30
|
IK Sirius BK |
4-5
|
Nässjö IF P19 | |
Arena:
Recoverhallen |
||||
sön 12/11
kl. 16:15
|
IFK Vänersborg |
3-2
|
IFK Rättvik Bandyklubb | |
Arena:
Arena Vänersborg |
||||
lör 11/11
kl. 17:30
|
Sandvikens AIK Bandyklubb |
7-0
|
Nässjö IF P19 | |
Arena:
Göransson Arena |
||||
lör 11/11
kl. 18:00
|
IK Sirius BK |
11-7
|
Vetlanda Bandyklubb | |
Arena:
Recoverhallen |
||||
lör 11/11
kl. 13:00
|
Villa-Lidköping Bandyklubb |
10-4
|
IFK Rättvik Bandyklubb | |
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena |
||||
sön 5/11
kl. 13:00
|
Tellus Bandy 19 |
7-4
|
IFK Vänersborg | |
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall |
||||
sön 5/11
kl. 13:00
|
Nässjö IF P19 |
4-1
|
Västerås bandy | |
Arena:
Stinsen Arena |
||||
sön 5/11
kl. 13:00
|
IFK Rättvik Bandyklubb |
4-3
|
IK Sirius BK | |
Arena:
Rättvik Arena |
||||
sön 5/11
kl. 14:00
|
Edsbyns IF Bandyförening |
11-6
|
Sandvikens AIK Bandyklubb | |
Arena:
Svenska Fönster Arena |
||||
sön 5/11
kl. 13:30
|
Villa-Lidköping Bandyklubb |
8-4
|
Vetlanda Bandyklubb | |
Arena:
Sparbanken Lidköping Arena |
||||
oktober 2023 | ||||
lör 28/10
kl. 15:00
|
IFK Vänersborg |
4-4
|
Västerås bandy | |
Arena:
Arena Vänersborg |