U19 Regional
Norr-Mellan,
Säsongen 2023/24
# | Lag | M | V | O | F | D | P |
1 | Bollnäs GOIF BF | 14 | 12 | 0 | 2 | 129 - 53 | 24 |
2 | Sandvikens AIK Bandyklubb | 14 | 12 | 0 | 2 | 100 - 36 | 24 |
3 | GT/76 U19 | 14 | 11 | 0 | 3 | 99 - 40 | 22 |
4 | Edsbyns IF Bandyförening | 14 | 10 | 0 | 4 | 124 - 58 | 20 |
5 | IFK Rättvik Bandyklubb | 14 | 9 | 0 | 5 | 86 - 66 | 18 |
6 | Västerås bandy | 14 | 7 | 1 | 6 | 78 - 87 | 15 |
7 | Finspång/Katrineholm | 14 | 6 | 0 | 8 | 76 - 71 | 12 |
8 | UNIK/Sirius | 14 | 4 | 1 | 9 | 46 - 79 | 9 |
9 | Gustavsberg | 14 | 3 | 2 | 9 | 54 - 74 | 8 |
10 | Borgia-Norrköping Bollklubb | 14 | 3 | 2 | 9 | 38 - 73 | 8 |
11 | Derby/Motala | 14 | 3 | 0 | 11 | 36 - 128 | 6 |
12 | Spånga/Helenelund | 14 | 1 | 0 | 13 | 27 - 128 | 2 |
Datum | Lag 1 | Resultat | Lag 2 | |
mars 2024 | ||||
sön 10/3
kl. 14:30
|
Västerås bandy |
15-2
|
Derby/Motala | |
Arena:
ABB Arena Syd |
||||
lör 9/3
kl. 16:15
|
UNIK/Sirius |
4-4
|
Gustavsberg | |
Arena:
Recoverhallen |
||||
sön 3/3
kl. 18:30
|
Gustavsberg |
2-7
|
GT/76 U19 | |
Arena:
Ekvallen |
||||
sön 3/3
kl. 17:00
|
Västerås bandy |
5-5
|
Borgia-Norrköping Bollklubb | |
Arena:
Salboheds Arena, Västerås |
||||
lör 2/3
kl. 13:00
|
Bollnäs GOIF BF |
8-2
|
IFK Rättvik Bandyklubb | |
Arena:
SBB Arena |
||||
lör 2/3
kl. 12:00
|
Finspång/Katrineholm |
15-4
|
Derby/Motala | |
Arena:
Grosvads IP, Finspång |
||||
lör 2/3
kl. 15:30
|
Spånga/Helenelund |
4-7
|
UNIK/Sirius | |
Arena:
Sollentunavallen |
||||
februari 2024 | ||||
ons 28/2
kl. 19:15
|
Borgia-Norrköping Bollklubb |
1-7
|
Finspång/Katrineholm | |
Arena:
Himmelstalunds Bandybana |
||||
lör 24/2
kl. 18:00
|
GT/76 U19 |
12-0
|
Spånga/Helenelund | |
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall |
||||
fre 23/2
kl. 19:30
|
Bollnäs GOIF BF |
5-6
|
Sandvikens AIK Bandyklubb | |
Arena:
SBB Arena |
||||
ons 21/2
kl. 19:00
|
Sandvikens AIK Bandyklubb |
9-6
|
Edsbyns IF Bandyförening | |
Arena:
Göransson Arena |
||||
lör 17/2
kl. 16:00
|
IFK Rättvik Bandyklubb |
4-10
|
Sandvikens AIK Bandyklubb | |
Arena:
Rättvik Arena |
||||
lör 17/2
kl. 15:30
|
Gustavsberg |
5-1
|
Spånga/Helenelund | |
Arena:
Ekvallen |
||||
fre 16/2
kl. 19:30
|
Bollnäs GOIF BF |
11-7
|
Edsbyns IF Bandyförening | |
Arena:
SBB Arena |
||||
tors 15/2
kl. 19:30
|
UNIK/Sirius |
3-6
|
GT/76 U19 | |
Arena:
Studenternas IP |
||||
ons 14/2
kl. 19:15
|
Borgia-Norrköping Bollklubb |
3-2
|
Derby/Motala | |
Arena:
Himmelstalunds Bandybana |
||||
tis 13/2
kl. 19:30
|
Finspång/Katrineholm |
4-7
|
Västerås bandy | |
Arena:
Grosvads IP, Finspång |
||||
sön 11/2
kl. 14:15
|
Sandvikens AIK Bandyklubb |
6-0
|
Borgia-Norrköping Bollklubb | |
Arena:
Göransson Arena |
||||
sön 11/2
kl. 11:00
|
IFK Rättvik Bandyklubb |
11-2
|
Derby/Motala | |
Arena:
Rättvik Arena |
||||
lör 10/2
kl. 16:30
|
Finspång/Katrineholm |
2-4
|
Gustavsberg | |
Arena:
Grosvads IP, Finspång |
||||
lör 10/2
kl. 16:00
|
Spånga/Helenelund |
3-18
|
Bollnäs GOIF BF | |
Arena:
Spånga IP |
||||
lör 10/2
kl. 16:00
|
Sandvikens AIK Bandyklubb |
9-1
|
Derby/Motala | |
Arena:
Göransson Arena |
||||
lör 10/2
kl. 13:20
|
GT/76 U19 |
3-8
|
Edsbyns IF Bandyförening | |
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall |
||||
lör 10/2
kl. 15:00
|
Borgia-Norrköping Bollklubb |
3-2
|
UNIK/Sirius | |
Arena:
Himmelstalunds Bandybana |
||||
fre 9/2
kl. 20:30
|
Västerås bandy |
3-4
|
UNIK/Sirius | |
Arena:
Salboheds Arena, Västerås |
||||
lör 3/2
kl. 15:40
|
Västerås bandy |
5-2
|
Finspång/Katrineholm | |
Arena:
Salboheds Arena, Västerås |
||||
lör 3/2
kl. 11:45
|
UNIK/Sirius |
0-11
|
Sandvikens AIK Bandyklubb | |
Arena:
Recoverhallen |
||||
lör 3/2
kl. 15:30
|
Gustavsberg |
4-7
|
Bollnäs GOIF BF | |
Arena:
Ekvallen |
||||
januari 2024 | ||||
tis 30/1
kl. 18:45
|
Spånga/Helenelund |
0-11
|
Sandvikens AIK Bandyklubb | |
Arena:
Spånga IP |
||||
lör 27/1
kl. 13:00
|
Sandvikens AIK Bandyklubb |
7-0
|
Västerås bandy | |
Arena:
Jernvallen |
||||
lör 27/1
kl. 15:45
|
UNIK/Sirius |
2-3
|
Derby/Motala | |
Arena:
Recoverhallen |
||||
lör 27/1
kl. 15:30
|
Gustavsberg |
4-4
|
Borgia-Norrköping Bollklubb | |
Arena:
Ekvallen |
||||
lör 27/1
kl. 13:00
|
Edsbyns IF Bandyförening |
8-0
|
Spånga/Helenelund | |
Arena:
Svenska Fönster Arena |
||||
lör 27/1
kl. 17:30
|
Bollnäs GOIF BF |
5-4
|
GT/76 U19 | |
Arena:
SBB Arena |
||||
lör 27/1
kl. 10:00
|
Finspång/Katrineholm |
2-4
|
IFK Rättvik Bandyklubb | |
Arena:
Grosvads IP, Finspång |
||||
fre 26/1
kl. 19:30
|
Borgia-Norrköping Bollklubb |
0-6
|
IFK Rättvik Bandyklubb | |
Arena:
Himmelstalunds Bandybana |
||||
sön 21/1
kl. 13:00
|
Bollnäs GOIF BF |
7-1
|
Borgia-Norrköping Bollklubb | |
Arena:
SBB Arena |
||||
sön 21/1
kl. 16:00
|
GT/76 U19 |
3-2
|
Sandvikens AIK Bandyklubb | |
Arena:
Gubbängens IP Uteplan |
||||
sön 21/1
kl. 18:30
|
Västerås bandy |
2-12
|
IFK Rättvik Bandyklubb | |
Arena:
ABB Arena Syd |
||||
lör 20/1
kl. 15:30
|
Derby/Motala |
4-7
|
Västerås bandy | |
Arena:
Stångebro Bandyplan |
||||
lör 20/1
kl. 13:00
|
Borgia-Norrköping Bollklubb |
1-8
|
GT/76 U19 | |
Arena:
Himmelstalunds Bandybana |
||||
fre 19/1
kl. 19:30
|
Edsbyns IF Bandyförening |
2-3
|
IFK Rättvik Bandyklubb | |
Arena:
Svenska Fönster Arena |
||||
sön 14/1
kl. 17:00
|
IFK Rättvik Bandyklubb |
14-1
|
Spånga/Helenelund | |
Arena:
Rättvik Arena |
||||
lör 13/1
kl. 11:30
|
IFK Rättvik Bandyklubb |
8-6
|
Gustavsberg | |
Arena:
Rättvik Arena |
||||
lör 13/1
kl. 15:30
|
Spånga/Helenelund |
2-10
|
Borgia-Norrköping Bollklubb | |
Arena:
Sollentunavallen |
||||
sön 7/1
kl. 13:30
|
Spånga/Helenelund |
4-9
|
Finspång/Katrineholm | |
Arena:
Spånga IP |
||||
sön 7/1
kl. 14:30
|
UNIK/Sirius |
4-10
|
IFK Rättvik Bandyklubb | |
Arena:
Recoverhallen |
||||
sön 7/1
kl. 19:20
|
GT/76 U19 |
8-3
|
Västerås bandy | |
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall |
||||
sön 7/1
kl. 13:00
|
Derby/Motala |
5-15
|
Bollnäs GOIF BF | |
Arena:
Stångebro Bandyplan |
||||
lör 6/1
kl. 12:00
|
Edsbyns IF Bandyförening |
5-4
|
Gustavsberg | |
Arena:
Svenska Fönster Arena |
||||
ons 3/1
kl. 19:00
|
Finspång/Katrineholm |
4-1
|
Borgia-Norrköping Bollklubb | |
Arena:
Grosvads IP, Finspång |
||||
tis 2/1
kl. 19:30
|
Västerås bandy |
10-2
|
Spånga/Helenelund | |
Arena:
ABB Arena Syd |
||||
december 2023 | ||||
ons 27/12
kl. 19:00
|
Derby/Motala |
1-9
|
GT/76 U19 | |
Arena:
Stångebro Bandyplan |
||||
sön 17/12
kl. 12:00
|
Västerås bandy |
5-14
|
Edsbyns IF Bandyförening | |
Arena:
ABB Arena Syd |
||||
lör 16/12
kl. 13:00
|
Finspång/Katrineholm |
6-3
|
UNIK/Sirius | |
Arena:
Grosvads IP, Finspång |
||||
lör 16/12
kl. 13:00
|
Sandvikens AIK Bandyklubb |
8-1
|
Gustavsberg | |
Arena:
Jernvallen |
||||
ons 13/12
kl. 19:30
|
Edsbyns IF Bandyförening |
4-5
|
Sandvikens AIK Bandyklubb | |
Arena:
Svenska Fönster Arena |
||||
sön 10/12
kl. 13:00
|
Edsbyns IF Bandyförening |
15-3
|
UNIK/Sirius | |
Arena:
Svenska Fönster Arena |
||||
lör 9/12
kl. 14:30
|
Bollnäs GOIF BF |
15-3
|
Västerås bandy | |
Arena:
SBB Arena |
||||
lör 9/12
kl. 15:30
|
Gustavsberg |
10-1
|
Derby/Motala | |
Arena:
Ekvallen |
||||
lör 9/12
kl. 13:20
|
GT/76 U19 |
7-6
|
Finspång/Katrineholm | |
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall |
||||
tis 5/12
kl. 19:40
|
Sandvikens AIK Bandyklubb |
8-4
|
IFK Rättvik Bandyklubb | |
Arena:
Göransson Arena |
||||
sön 3/12
kl. 11:00
|
Derby/Motala |
1-18
|
Edsbyns IF Bandyförening | |
Arena:
Stångebro Bandyplan |
||||
lör 2/12
kl. 15:00
|
Borgia-Norrköping Bollklubb |
3-12
|
Edsbyns IF Bandyförening | |
Arena:
Himmelstalunds Bandybana |
||||
lör 2/12
kl. 13:00
|
IFK Rättvik Bandyklubb |
4-3
|
GT/76 U19 | |
Arena:
Rättvik Arena |
||||
lör 2/12
kl. 13:00
|
Derby/Motala |
4-2
|
Spånga/Helenelund | |
Arena:
Stångebro Bandyplan |
||||
lör 2/12
kl. 16:45
|
UNIK/Sirius |
3-4
|
Bollnäs GOIF BF | |
Arena:
Recoverhallen |
||||
lör 2/12
kl. 15:30
|
Gustavsberg |
3-7
|
Västerås bandy | |
Arena:
Ekvallen |
||||
lör 2/12
kl. 13:00
|
Finspång/Katrineholm |
3-5
|
Sandvikens AIK Bandyklubb | |
Arena:
Grosvads IP, Finspång |
||||
november 2023 | ||||
sön 26/11
kl. 12:30
|
Edsbyns IF Bandyförening |
10-4
|
Finspång/Katrineholm | |
Arena:
Svenska Fönster Arena |
||||
lör 25/11
kl. 18:00
|
Bollnäs GOIF BF |
12-1
|
Finspång/Katrineholm | |
Arena:
SBB Arena |
||||
lör 25/11
kl. 16:00
|
Spånga/Helenelund |
6-4
|
Gustavsberg | |
Arena:
Spånga IP |
||||
lör 25/11
kl. 13:00
|
Derby/Motala |
2-1
|
Borgia-Norrköping Bollklubb | |
Arena:
Stångebro Bandyplan |
||||
sön 19/11
kl. 17:00
|
IFK Rättvik Bandyklubb |
3-5
|
Edsbyns IF Bandyförening | |
Arena:
Rättvik Arena |
||||
sön 19/11
kl. 13:00
|
Borgia-Norrköping Bollklubb |
5-6
|
Västerås bandy | |
Arena:
Himmelstalunds Bandybana |
||||
lör 18/11
kl. 17:00
|
Sandvikens AIK Bandyklubb |
3-5
|
Bollnäs GOIF BF | |
Arena:
Göransson Arena |
||||
lör 18/11
kl. 18:00
|
Gustavsberg |
2-4
|
UNIK/Sirius | |
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall |
||||
lör 18/11
kl. 15:30
|
Spånga/Helenelund |
1-12
|
GT/76 U19 | |
Arena:
Sollentunavallen |
||||
ons 15/11
kl. 19:30
|
Edsbyns IF Bandyförening |
10-4
|
Bollnäs GOIF BF | |
Arena:
Svenska Fönster Arena |
||||
lör 11/11
kl. 16:30
|
Derby/Motala |
4-11
|
Finspång/Katrineholm | |
Arena:
LMT Arena |
||||
lör 11/11
kl. 18:00
|
GT/76 U19 |
10-1
|
Gustavsberg | |
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall |
||||
lör 11/11
kl. 11:45
|
UNIK/Sirius |
4-1
|
Spånga/Helenelund | |
Arena:
Recoverhallen |
||||
tors 9/11
kl. 19:30
|
IFK Rättvik Bandyklubb |
1-13
|
Bollnäs GOIF BF | |
Arena:
Rättvik Arena |
||||
lör 4/11
kl. 16:20
|
GT/76 U19 |
7-3
|
UNIK/Sirius | |
Arena:
Gubbängens Skridsko- och Bandyhall |